Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Świąteczny kredyt

Wystarczy 15 min by stać się posiadaczem kredytu gotówkowego i poprawić nasza sytuację finansową w okresie przedświątecznym. Banki prześcigają się w ofertach świątecznych, oprócz gotówki w prezencie możemy dostać portfel, dodatkową kartę kredytową. Niskie oprocentowanie, brak ukrytych kosztów, minimum formalności, wystarczy tylko dowód osobisty.

Wszystkie te działania marketingowe kuszą klientów a ci nie czytając umów kredytowych podpisują je. Nie zawsze jednak hasła reklamowe w pełni odzwierciedlają rzeczywistość. Aby się o tym przekonać wystarczy doczytać to co jest małym drukiem lub dopytać o szczegóły promocji pracownika banku. Tak ważna chwila, której często brakuje w świątecznym szale zakupów. Banki przechwalają się niskim oprocentowaniem szybkich kredytów. Z reguły jest to tylko chwyt reklamowy a promocyjne warunki przeznaczone są tylko dla wybranych klientów. W promocjach ważny jest także okres kredytowania, możemy otrzymać niskie oprocentowanie ale na bardzo krótki okres trwania kredytu. Otrzymujemy tym samym wyższą ratę do spłaty.

Świąteczny pospiech sprzyja nieuwadze kredytobiorców, nie czytamy często także nie słuchamy tego co przekazują nam pracownicy banku. Myślimy tylko o tym, żeby jak najszybciej otrzymać pieniądze i pędzić do sklepów, ze sklepu do domu, bo przed świętami nie ma na nic czasu. Dlatego doradcy finansowi zdecydowanie odradzają odkładanie na ostatnią chwilę poszukiwań świątecznego kredytu. Banki tylko czekają na zapominalskich, wówczas nie cena kredytu jest ważna tylko szybki czas jego realizacji. Decydując się na kredyt w pośpiechu możemy natknąć się na dodatkowe usługi, o których w normalnych okolicznościach byśmy nie pomyśleli, które nie są nam potrzebne. Niechcianym kosztem bywa często dodatkowe ubezpieczenie.

Dlatego przed przystąpieniem do umowy kredytowej warto zapoznać się z nią na spokojnie w domowym zaciszu, przeanalizować wszystkie za i przeciw. Warto także w pierwszej kolejności udać się do banku, w którym posiadamy konto osobiste. z reguły tam możemy liczyć na najkorzystniejsze warunki zawarcia umowy kredytowej, bo kto  zna lepiej naszą kondycję finansową od „naszego” banku?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *