Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Pożyczka

Pożyczka gotówkowa jest niewątpliwie najłatwiejszym i najszybszym sposobem rozwiązania chwilowych problemów finansowych. Małe znaczenie w sytuacjach kryzysowych ma źródło ich pochodzenia, czy są to pożyczki od znajomych, rodziny czy pożyczkodawcą jest zupełnie obca dla nas osoba. Pożyczki w przeciwieństwie do kredytów charakteryzuje prostszy sposób pozyskania. Wiele instytucji finansowych posiada w swojej ofercie pożyczki gotówkowe. Można je uzyskać na korzystniejszych warunkach, bez dodatkowych opłat czy poręczycieli. W praktyce, kiedy czas odgrywa ważną rolę, pożyczamy pieniądze na mniej korzystnych warunkach.

W takich sytuacjach spłacanie rat odbywa się w częstszych niż comiesięczne cyklach, jednocześnie zyskujemy niższe kwoty do jednorazowej spłaty. Rzeczywiste oprocentowanie takich pożyczek sięga czasem 75 proc. Zatem, czy nie warto czasem chwile się zastanowić nad naszymi potrzebami lub czy stać nas na takie rozwiązanie finansowe. Czas bywa w tej sytuacji dobrym doradcą, nie warto podejmować decyzji finansowych w pośpiechu, pod wpływem emocji a już z pewnością nie pod wpływem promocji. Odczekanie kilku chwil weryfikuje nagłość naszych potrzeb, może się wówczas okazać, ze choć potrzebowaliśmy natychmiast gotówki, wraz z upływem czasu zaoszczędzamy odsetki pokrywające przynajmniej część zobowiązania.

Możliwość uzyskania szybkich pożyczek może doprowadzić do sytuacji krytycznej, całkowicie zakłócającej naszą płynność finansową. Nie do końca możemy przewidzieć jak potoczy się nasza kariera zawodowa, czy będziemy mieli stałe źródło dochodu, pozwalające na spłatę zaciągniętych zobowiązań. Często kolejna pożyczka ma załatać chwilową dziurę finansową być może także na spłatę wcześniejszego długu. Co jednak stanie się w sytuacji kiedy wyczerpią nam się możliwości zaciągania pożyczek a zobowiązania przekroczą miesięczne dochody?

Takie pytanie warto zadać sobie przed podjęciem decyzji o jakimkolwiek zobowiązaniu finansowym. Kiedy jednak zdecydujemy się na pożyczkę, warto pomyśleć o jej ubezpieczeniu. Koszty z tym związane oczywiście pokrywa pożyczkobiorca. Warto to robić na wypadek utraty pracy, z powodu choroby lub zdarzenia losowego uniemożliwiającego wywiązanie się z podjętego zobowiązania. Wszystkie te działania pozwolą uniknąć wielu nieprzyjemności a spłata pożyczki nie spadnie na najbliższych pożyczkobiorcy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *